FURNITURE / Chairs and Stools / Windsor-style chairs 12566096
*
nr 1256 6096
WINDSOR-STYLE CHAIRS
one pair, 1960s, Hagafors, Teak & Björk,
Ett par, 1960-tal, Hagafors, Teak & Björk
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 20 2019
at 18:09:35
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/5 16:31:52
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagafors karmstol karmstolar pinnstolar stol stolar teak & björk
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
today
20 maj at 20:10
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:59
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
today
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
today
20 maj at 20:39
-
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
today
20 maj at 19:19
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
today
20 maj at 18:59
*
WINDSOR-STYLE CHAIRS
Read more about Retro
nr 1256 6096
WINDSOR-STYLE CHAIRS
one pair, 1960s, Hagafors, Teak & Björk,
Ett par, 1960-tal, Hagafors, Teak & Björk
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday May 20 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
19/5 16:31:52 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 20
Retro
På Tema Retro den 20 maj har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, W ...Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hagafors karmstol karmstolar pinnstolar stol stolar teak & björk
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
today
20 maj at 20:10 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:59 -
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
today
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
today
20 maj at 20:39 -
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
today
20 maj at 19:19 -
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
today
20 maj at 18:59